Prerábaj - netráp sa sám, oslov nás

Stavba-interiér

Obyvacka v nadstavbe bytoveho domu
Obyvacka v nadstavbe bytoveho domu
Obyvacka v nadstavbe bytoveho domu
Obyvacka v nadstavbe bytoveho domu
Obyvacka v nadstavbe bytoveho domu
Obyvacka v nadstavbe bytoveho domu
Obyvacka v nadstavbe bytoveho domu

Maľovanie stien a stropu + pracovný postup

Malovanie

   V dnešnej dobe je výber materiálov veľmi široký, začínajúc obyčajnými klihovými a vápennými farbami, ktoré sa používajú už veľmi málo, až po kvalitné difúzne otvorenými disperznými farbami. Na maľovanie interiérov používame farby tuzemských výrobcov, tak aj zahraničných za pomoci nejmodernejších maliarských potrieb. Používáme najrôznejšie klasické i nové maliarské techniky vrátane tých najnáročnejších, ako napr. fresky alebo úprava interiérov v antickom štýle a podobne. Vždy záleží na veľkosti a charaktere priestorov, sýtosti odtieňa. Naši maliari Vám pomôžu zorientovať sa v aktuálnej ponuke a spoločne s Vami vyberieme to najvhodnejšie riešenie.

Cena od 0,95 eur/m2

Stierkovanie

   Jedna zo zaujímavých úprav povrchov stien je hladká stierka. Vieme vytvoriť dokonale hladkú stenu pred konečnou úpravou – farebným maľovaním a ďalších dekoratívnych techník podľa želania zákazníka. Stierkované steny príjemne zmenia interiér, keď zaniknú nedostatky na omietkach. Nie sú vhodné do vlhkých priestorov. Dobre ostierkované steny majú pekný a elegantný vzhľad.

Cena od 2,95 eur/m2

Správny postup pri malovaní stien a stropu

Cieleným výberom farebného odtieňa stien môžete miestnosti opticky zmeniť.
1. Krok

Ako farby pôsobia: Cieleným výberom farebného odtieňa stien môžete miestnosti opticky zmeniť. Svetlé, studené farebné odtiene (napr. svetlomodrá) priestory rozjasňujú a opticky zväčšujú.

Teplé, svetlé farby (napr. žltá) môžu kompenzovať chýbajúce slnečné svetlo.
2. Krok

Teplé, svetlé farby (napr. žltá) môžu kompenzovať chýbajúce slnečné svetlo. Ak chcete veľké priestory urobiť útulnejšími a menšími, ich steny by mali byť natreté teplými, tmavšími farebnými odtieňmi (napr. hnedou alebo červenooranžovou).

Ak ide o stropy, svetlé farebné odtiene robia miestnosť vyššou.
3. Krok

Ak ide o stropy, svetlé farebné odtiene robia miestnosť vyššou. To je najmä prípad novostavieb. Tmavé farby sú vhodné do staršej zástavby do miestností s vysokými stropmi, aby strop pôsobil nižším dojmom.

Tento účinok možno ešte zosilniť, ak rozšírime daný farebný odtieň ešte o niekoľko centimetrov na stenu.
4. Krok

Tento účinok možno ešte zosilniť, ak rozšírime daný farebný odtieň ešte o niekoľko centimetrov na stenu.

Pred maľovaním zakryte všetok nábytok maliarskou fóliou.
5. Krok

Prípravné práce: Pred maľovaním zakryte všetok nábytok maliarskou fóliou, ľahšie kusy nábytku je lepšie z miestnosti odpratať, ťažšie odsuňte do stredu miestnosti.

Všetky časti steny, ktoré sa nebudú natierať, napr. podlahové lišty, okná a dvere zalepte samolepiacou páskou a celú podlahu pokryte fóliou
6. Krok

Všetky časti steny, ktoré sa nebudú natierať, napr. podlahové lišty, okná a dvere zalepte samolepiacou páskou a celú podlahu pokryte fóliou. Zásuvky a vypínače môžete po vypnutí prívodu prúdu odmontovať a po ukončení maľovania opäť osadiť. (Pozor! Musí byť vylúčené nebezpečenstvo kontaktu s časťami pod elektrickým prúdom).

Vytvorte vhodný základ pre vašu farbu.
7. Krok

Glejové farby musia byť odstránené, pretože by na nich nedržal žiaden náter disperznou farbou. Zo stien je potrebné odstrániť i prach. Ani tá najlepšia farba na zaprášených plochách nedrží.

Pri vápennej omietke je dobré naniesť ako základný náter penetračný prostriedok.
8. Krok

Pri vápennej omietke je dobré naniesť základný náter penetračným prostriedkom. Poškodené miesta upravte výplňovým materiálom. Pri pevných povrchoch stien stačí naniesť základný náter zriedenou náterovou farbou.

Aby ste vytvorili pravidelné farebné vrstvy, nesmie sa farba po ponorení valčeka do vedra s farbou nanášať priamo na stenu.
9. Krok

Pravidelné nanášanie farby: Aby ste vytvorili pravidelné farebné vrstvy, nesmie sa farba po ponorení valčeka do vedra s farbou nanášať priamo na stenu. Pred náterom prejdite valčekom po stieracej mriežke. Až potom sa farba na valčeku rovnomerne rozloží a možno ju rovnomerne nanášať na stenu.

Maliarske práce začínajte vždy na strope.
10. Krok

Krycí náter: Maliarske práce začínajte vždy na strope. Všetky hrany a prechody najprv natrite plochým štetcom tak, že najprv nedotiahnete až po okraj a potom naneste farbu priamo na okraj. Tak vytvoríte presné hrany, pretože štetec lepšie priľnie k povrchu.

Plochy teraz natrite valčekom.
11. Krok

Plochy teraz natrite valčekom. Pracujte vždy spôsobom „ mokré do mokrého“, tzn. predbežný náter štetcom nesmie pred začatím práce s valčekom zaschnúť.

Pri natieraní stien nanášajte farbu valčekom najprv krížom-krážom.
12. Krok

Náter stien: Pri natieraní stien nanášajte farbu valčekom najprv krížom-krážom. Nepravidelný náter sa potom pri ďalšom pracovnom kroku upraví rovnými zvislými ťahmi valčeka.

Tým vznikne pravidelný náter.
13. Krok

Tým vznikne pravidelný náter. Pri rozdielnych odtieňoch na strope a stenách sa pred náterom polepia hrany už natrených plôch maliarskou samolepiacou páskou.

Teraz už len stačí vyčistiť valček. HOTOVO!
14. Krok

Čistenie náradia: Počas krátkych prestávok odkladajte valček na obrátené viečko nádoby s farbou. Počas dlhšej prestávky vložte maliarske náradie do igelitového vrecka a zavrite ho. Po ukončení práce vyčistite okraj vedra s farbou a nalejte do farby trochu vody, aby hladina farby nestuhla. Maliarske náradie dôkladne opláchnite vodou. Potom sa môžete spokojne tešiť z čerstvo natrených stien... Hornbach vám praje veľa zábavy pri práci!

Ďalšie:

Dek.úpravy stien

Dek.úpravy stien
Benátsky štuk